четвер, 26 травня 2016 р.

Психологічний тест "Визначення самооцінки"

Тест включає 32 судження, з приводу яких можливі п’ять варіантів відповідей, кожна з яких кодується балами за схемою:
дуже часто – 4 бали;
часто – 3 бали;

Осторожно: не подключайте телефоны к компьютеру!!!!!!!!!!!!

Всесвітній день без тютюну – 31 травня




В ДНЗ "Запорізький правобережний професійний ліцей" в групі № 165 була проведена акція 27 травня "День без тютюнопаління". Учні групи Дмитрусенко Євген та Проскуряков Олександр які являються активними курцями  відмовились на цей день від табаку. Та закликали учнів групи кинути цю звичку.


Компютерні публікації


вівторок, 26 квітня 2016 р.

Cisco Networking Academy


Розпочалися заняття в групі № 165 в Cisco Networking Academy.
 Бажаємо успіхів в навчанні!!!

УРОКИ ПРОТИМІННОЇ БЕЗПЕКИ

УРОКИ ПРОТИМІННОЇ БЕЗПЕКИ


В групі № 156 був проведений виховниий заход присвячений поводженню учнів з вибухонебезпечними предметами на які учні  можуть наразитися.
Під час проведення виховної години  використовувалися  відеоматеріали з питань протимінної безпеки для загального населення та дітей, що розроблені Державною службою з надзвичайних ситуацій, ОБСЄ, ЮНІСЕФ та отримали статус соціальної реклами від Національної Ради з питань телебачення та радіомовлення.

 З цими матеріалами можна ознайомитись в Інтернеті за посиланнями:
1) https://www.dropbox.com/s/6tqoszr2xmiz5lj/Mines.mp4;

2) https://www.dropbox.com/s/wra85b4hfpdmagn/
mns%20720x576%20low%2003.08.14.avi;
3) https://www.dropbox.com/s/z8fz2ktrd2f0nm7/
mns%20720x405%2003.08.14.mp4

Виховна година: Чорнобильська катастрофа, її причини та наслідки

Виховна година:   Чорнобильська катастрофа, її причини та наслідки
Мета. Розширити знання дітей про Чорнобильську тра¬гедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорно¬бильській АЕС, показати, що чужої біди немає. Вчити зас¬тосовувати у повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички. Виховувати любов до рідного краю, природи; виховувати у дітей людяність, доброту та згуртованість.

На дошці написано поетичні рядки:

Не винен я, що все це сталось,
Що розкололась неба твердь,
Що в золотом покриту галузь
Ми атомну впустили смерть!
                                       (Д.Павличко)
Чи знаєш ти, світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить!
          (Б. Олійник)

ЛІЦЕЙНИЙ КОНКУРС ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ

Конкурс професійної майстерності серед учнів ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення»




31 березня 2016 року на базі ДНЗ «Запорізький правобережний професійний ліцей» відбувся загальноліцейний конкурс професійної майстерності серед учнів-переможців І етапу з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення».
Мета конкурсу – виявлення якості і подальшого вдосконалення професійної підготовки учнів, підвищення інтересу до професії.
Основні завдання конкурсу:
-        підвищення рівня професійної підготовки, удосконалення організації та змісту навчання під час підготовки кваліфікованих робітників;
-        формування якостей особистості що творчо мислить, і легко адаптується, створення необхідних умов для її подальшої діяльності в соціально-економічних умовах;
-        виховання технологічної культури;
-        мотивація активної життєвої позиції;
-        стимулювання інтересу до отримання  професійної підготовки, різних форм технологічних знань учнів.

неділя, 28 лютого 2016 р.

Справедливість є (для виховної роботи)


https://www.youtube.com/watch?v=b68RhbRBIe4&feature=youtu.be

Всеукраїнський чемпіонат з інформаційних технологій «Екософт-2016» та національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2016»


Відбувся фінальний тур ІІ етапу ХV Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2016» та національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2016»
З 23 по 25 лютого 2016 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді, за підтримки провідних ІT-компаній «Kaspersky Lab» і «Скайлайн Софтвер», пройшов фінальний тур ІІ етапу ХV Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт-2016» та національний тур Міжнародного конкурсу комп’ютерних проектів «INFOMATRIX-2016».
Цього року, вперше, Чемпіонат пройшов за новою схемою — у вигляді публічного      постерного показу з одночасним електронним представленням власних здобутків.
Перемогу у змаганнях виборювали майже 140 учасників змагань, представивши 115 своїх авторських апаратних і програмних розробок для обчислювальних систем, в секціях: «», «Анімаційні», «Прикладні», «Навчальні», «Ігрові», «Інструментальні», «Системні», «Спеціального призначення», «Моделі» Всеукраїнського чемпіонату з інформаційних технологій «Екософт 2016» та «Апаратне управління», «Комп’ютерне мистецтво», «Короткометражний фільм», «Програмування», «Роботи» національного туру Міжнародного конкурсу «INFOMATRIX 2016».
Шістнадцять індивідуальних та командних проектів були визнані переможцями, двадцять вибороли другі і двадцять вісім — треті призові місця. Всі учасники фіналу отримали дипломи Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Компанія «Скайлайн Софтвер» в рамках ІТ-Чемпіонату поділилася з учасниками змагань, керівниками делегацій і гостями, які відвідали свято авторського цифрового контенту, можливостями кар’єрного росту для студентів в середовищі «1С:Франчайзінг», представивши навчальні версії продуктів «1С:Підприємства» для самостійного навчання користувачами. Для вчителів шкіл запропонована методика організації в клубному форматі додаткової освіти в галузі програмування.
Призери, учасники Чемпіонату отримали нагороди та подарунки з рук Бобровнік Анни, менеджера по роботі з навчальними закладами компанії «Скайлайн Софтвер» і Войченка Олексія Петровича, старшого наукового співробітника Міжнародного навчально-наукового центру інформаційних технологій та систем Національної академії наук України, заступника Голови Ради громадської організації «Український форум дистанційного та мобільного навчання», судді Чемпіонату «Екософт 2016».
Від ТОВ “Київське Енергетичне Агентство” нагороди отримали три кращі проекти, пов’язані з енергозберігаючими технологіями, природоохоронною діяльністю, справедливими відносинами у суспільстві.
А дві програмні розробки національно-патріотичного спрямування відмічені спеціальними призами всеукраїнського осередку Міжнародного Центру Національного Відродження ім. Степана Бандери.
Під час перебігу змагань проводилось незалежне оцінювання авторських проектів самими учасниками заходів і науковими керівниками проектів.

Учні ДНЗ "Запорізький правобережний професійний ліцей" представили дві роботи: "Гра Walk around the island"; "Сайт в світі сучасного блогу".



За підсумками 2 етапу  «Екософт 2016», національного туру конкурсу «INFOMATRIX 2016»  в номінації  "Ігрові" учень групи 64 Гусак Владислав зайняв 2 місце серед представленних 19 робіт.

 Учень групи 165 в номінації "Web розробки" Міщенко Андрій зайняв 6 місце серед 23 представленних робіт.

Квест гра "Я - громадянин"

26 лютого проведено Обласну квест-гру для студентської молоді ВНЗ І-ІІІ рівнів акредитації «Я – Громадянин!» до Дня пам’яті Ярослава Мудрого
З метою громадянсько-патріотичного виховання молоді, формування готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку, формування у молоді активної громадянської, державницької позиції та почуття власної гідності, в рамках реалізації Всеукраїнської інформаційно-профілактичної акції «Відповідальність починається з мене» та Дня пам’яті Ярослава Мудрого Обласним центром патріотичного виховання молоді за підтримки Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та безпосередньої участі фахівців Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області на цьому тижні проведено Обласну квест-гру для студентської молоді ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації «Я – Громадянин!».
В Обласній квест–грі прийняли участь 8 команд студентської молоді ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації м. Запоріжжя.
Протягом гри команди більше дізналися про діяльність державних установ та отримали нагоду поринути у світ прав та обов’язків. На конкурсних етапах учасників чекали цікаві завдання, які допоможуть навчитися практичним навичкам: складати різноманітні заяви, за допомогою он-лайн сервісів Міністерства юстиції України, надавати долікарську допомогу, виготовляти патріотичну символіку та інше. Вихованці навчальних закладів продемонстрували свої таланти у творчих конкурсах та проявили кмітливість в інтелектуальних завданнях. Група 165  з професії: "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення" разом з майстром виробничого навчання Пузиною Сергієм Вікторовичем зайняли 4 місце в цій грі.

середа, 10 лютого 2016 р.

Кросворд Компьютерні мережі


Тест по Компьютерным сетям


Конкурс професійної майстерності з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення» 05 лютого 2016 року


Конкурс професійної майстерності з професії "Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення" Конкурс професійної майстерності з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». 05 лютого 2016 року в ДНЗ «Запорізький правобережний ПЛ» було проведено І етап конкурсу професійної майстерності серед учнів навчальної групи № 165 з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення». Оцінювали роботу учнів та підводили підсумки внутрішньогрупового етапу члени журі: - Павленко О.О., заступник директора з НВР, - Шаповалова З.Б., старший майстер, - Згурська Т.В., методист, - Коцур А.І., майстер виробничого навчання, - Пузина С.В., майстер виробничого навчання. Відповідно до положення про організацію та проведення конкурсу, учні проходили випробування по двох турах які розробив майстер виробничого навчання Пузина Сергій Вікторович. Теоретичний тур проводився через тестування за допомогою сервісу Master-test. Практичний тур передбачав завдання з офісних програм Microsoft Office , а саме: - Microsoft Word — текстовий процесор, - Microsoft Excel — табличний процесор, - Microsoft PowerPoint — програма підготовки презентацій. Підводячи підсумки І етапу конкурсу, члени журі також оцінювали послідовність, час та логічність виконання учнями завдань з практичного туру, охайність робочих місць, дотримання учнями правил з охорони праці. По завершенню І етапу конкурсу професійної майстерності серед учнів навчальної групи № 165 з професії «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення » маємо перших переможців: І місце – Карпій Сергій, ІІ місце – Міщенко Андрій, ІІІ місце – Войтович Олексій.
Педагогічний та учнівський колектив ліцею вітає переможців! Бажаємо успіху у міжгруповому етапі! 05 лютого 2016 року

понеділок, 25 січня 2016 р.

Лабораторна робота №4.



Лабораторна робота №4.


Створення  план схеми комп’ютерної мережі

Мета: навчити студентів визначати зміст ІР-пакетів, що передаються мережею, визначати значення полів заголовку пакетів та ідентифікувати їх, визначати тип кабелю, що має використовуватися при підключенні певного типу пристроїв, створювати базові ІР-мережі на основі комутатору, перевіряти доступність вузла мережі за допомогою утиліти PING.
Ключові слова: ІР-мережа, ІР-адреса, маска підмережі, команда PING, ІР-пакетів, комутатор.

Завдання

1.      Ознайомитися з інтерфейсом програми Cisco Packet Tracer.
1.1.   Провести візуальний огляд панелей та меню інтерфейсу.
1.2.   Визначитися із типом кабелю та провести тестові з’єднання як показано на рис. 1.
2.      Створити найпростішу комп’ютерну мережу на основі стеку протоколів ТСР/ІР з використанням комутатора Cisco 2960.
2.1.   Розмістити необхідні пристрої у робочому полі.
2.2.   Провести комутацію пристроїв згідно рис. 3.
2.3.   Налаштувати ІР-адресацію у створеній мережі.
2.4.   З’єднати створену ІР-мережу до глобальної мережі Інтернет через локальний порт виділеного маршрутизатора.
2.5.   За допомогою Web-браузера перевірити роботу Web-серверу.
3.      Провести аналіз змісту пакетів, що передаються мережею.

Методичні рекомендації щодо виконання лабораторної роботи

Завдання 1. Ознайомитися з інтерфейсом програми Cisco Packet Tracer.
Рис. 1. Приклад комутації мережевого обладнання
Самостійно ознайомтеся з інтерфейсом програми та приступайте до пункту 1.2, в якому вам пропонується провести комутацію мережевого обладнання згідно стандартів комутації різнотипових та однотипових мережевих пристроїв. Наведемо відповідність між англомовними термінами типових мережевих з’єднань та українськими термінами:
-        Copper Connection – мідне з’єднання;
-        Straight-Through – прямій кабель;
-        Cross-Over – перехресний кабель;
-        Wireless Connection – бездротове з’єднання (радіо канал);
-        Optical(Fiber) Connection – оптоволоконне з’єднання;
-        Serial Connection – послідовне з’єднання.

Усі необхідні типи кабелю знаходяться у меню, що вказано на рис 2. Для з’єднання двох пристроїв клацніть піктограму обраного типу кабелю, а потім натисніть на обраний вами пристрій, і з списку, що з’явиться, оберіть необхідний тип і номер порту для з’єднання, а далі повторіть операцію на другому пристрої, що з’єднуються. Бездротове з’єднання створюється автоматично.


Рис. 2. Меню вибору кабелю

Для виконання даного завдання відкрийте файл-шаблон під назвою Lab1_connection, тут розміщено увесь необхідний перелік обладнання та вказані типи з’єднань між ними. Після виконання завдання продемонструйте виконану роботу викладачеві.





Завдання 2. Створити найпростішу комп’ютерну мережу на основі стеку протоколів ТСР/ІР з використанням комутатора Cisco 2960.

Згідно завдання 2, у рамках даної лабораторної роботи має бути створена локальна ІР-мережа з виходом до Інтернету. Топологію даної мережі представлено на  рис. 3, а схему її ІР-адресації у табл. 1.
Для виконання даного завдання відкрийте файл-шаблон під назвою Lab1, тут вже створено та налаштовано зовнішній сегмент мережі, а також виділений локальний маршрутизатор. Вам перш за все необхідно розмістити у робочому полі відсутні мережеві пристрої, а саме: комутатор Cisco 2960, та чотири комп’ютери, а потім з’єднати їх відповідно до специфікації такого підключення.


Таблиця 1. Схема адресації ІР-мережі. (Шлюз та DNS для всіх РС – 192.168.1.1)

Назва пристрою
Номер
інтерфейсу
ІР-адреса
Маска
мережі
ISP
FastEthernet1/0
201.15.24.1
255.255.255.0
Serial0/0/0
215.1.2.1
255.255.255.0
Web
Server
FastEthernet
201.14.24.2
255.255.255.0
R1
Local Net
Serial0/0/0
215.1.2.2
255.255.255.0
FastEthernet0/0
192.168.1.1
255.255.255.0
PC0
FastEthernet
192.168.1.2
255.255.255.0
PC1
FastEthernet
192.168.1.3
255.255.255.0
PC2
FastEthernet
192.168.1.4
255.255.255.0
PC3
FastEthernet
192.168.1.5
255.255.255.0

Рис. 3 Топологія ІР-мережі

Комутатор можна знайти на вкладці комутаториSwitches, як показано на рис. 4. Для встановлення комутатора у робочу область клацніть по його піктограмі у меню та у робочій області.
Рис. 4. Меню вибору комутаторів

Схему вибору типу кабелю дивись у завданні 1. Проведіть налаштування усіх необхідних з’єднань у мережі, зверніть увагу на пральний вибір портів підключення, зокрема поширеною помилкою є підключення мережевого з’єднання у консольний порт комп’ютера, індикатором даної помилки буде відсутність поряд із з’єднанням індикатору мережевого підключення зеленого кольору. Також зверніть увагу, що підключення маршрутизатора, за традицією, здійснюється в останній порт комутатора. На цьому фізичне створення мережі завершено, далі перейдемо до її первинного налаштування – встановлення ІР-адрес вузлів мережі.
Відкрийте вікно налаштування комп’ютеру, для цього клацніть по значку комп’ютеру мишкою. Перейдіть на вкладення робочій стіл – Desktop, на якому клацніть на пункті меню для налаштування ІР-параметрів – IP Configuration (рис .5).


Рис. 5. Вкладка для  керування інтерфейсами РС

У вікні, що відкрилося введіть ІР-параметри згідно адресації, що задана у табл. 1. Для прикладу розгляньте рис. 6.


Рис.6. Приклад введення ІР параметрів вузла

Після налаштування ІР-адресації мережі перевіримо доступність вузлів у мережі, а також доступність Web-сервера. Для цього скористаємося утилітою PING та
Web-браузером РС. Доступ до утиліти PING може бути отриманий за допомогою командного рядку – пункт меню Command Prompt (рис. 7).

Рис. 7. Приклад запуску консолі з робочого столу РС

Для перевірки доступності певного вузла мережі у командному рядку введіть таку команду: PING ІР_адреса_вузла. Наприклад, для перевірки доступності вузла мережі, що має ІР-адресу 201.15.24.2, необхідно використати команду: Ping 201.15.24.2.  Якщо вузол доступний ви побачите його відповідь, щось аналогічне рис. 8.


Рис. 8. Перевірка зв’язку між вузлами мережі за допомогою утиліти PING
Як бачимо перший обмін пакетами був невдалим, це пов’язано із відсутністю даних у ARP таблиці комутатору. Розглянемо отриману відповідь більш ретельно:

Reply from 201.15.24.2: bytes=32 time=44ms TTL=126

– відповідь від ІР_адреса_вузла, що перевірявся на доступність 201.15.24.2, де bytes=32 - довжина пакету в байтах 32, обмін якими проводився для перевірки зв’язку, time=44ms - час на доставку пакета в мілісекундах, а TTL=126 - час життя пакета. Проведіть перевірку доступності усіх вузлів мережі.
           
Відкрийте Web браузер, він знаходитися поряд із пунктом меню командного рядку (консолі), та у рядку URL-адреси введіть ІР-адресу Web-серверу мережі, а саме 201.15.24.2. Уразі, якщо ви побачите Web-сторінку лабораторної роботи, то доступ є, приклад наведений на рис. 9.


Рис. 9. Приклад роботи Web-браузеру



Завдання 3. Провести аналіз змісту пакетів, що передаються мережею за допомогою утиліти Wireshark

            Розглянемо роботу мережевої утиліти Wireshark, яка дозволяє проводити аналіз пакетів, що передаються мережею. Для цього проведіть інсталяцію дистрибутиву програми. Дистрібутів знаходиться на сервері. Зверніть увагу, щоб у процесі інсталяції був встановлений прапорець встановлення WinPcap, це бібліотека, в яку входить драйвер підтримки збору пакетів. Він використовується програмою Wireshark для динамічного збору мережевих даних. Це показано на рис. 10.


Рис. 10. Встановлення додаткової бібліотеки програми

Завершивши операцію встановлення перейдемо до роботи з інтерфейсом програми. На рис. 11 вказано меню вибору інтерфейсу, з якого буде проводитися збір мережевої інформації. Який інтерфейс необхідно обрати? Для початку збору даних натисніть кнопку Start.


Рис. 11. Приклад вибору інтерфейсу



Рис. 12. Прямий запуск збору даних з вказаного інтерфейсу.

Натиснувши кнопку опції – Options, ви маєте можливість встановити додаткові параметри збору даних. На рис. 13 показано вікно визначення цих параметрів. Встановіть параметри згідно рис 13.


Рис. 13. Визначення параметрів мережевого інтерфейсу для збору даних

Далі натисніть кнопку старт і ви побачите як у трьох інформаційних областях починають з’являтися дані. Як видно, робоча область поділена на три частини, верхня – це область відображення переліку перехоплених пакетів, в середині поля знаходиться область відображення змісту та полів конкретного пакету, для його визначення просто оберіть необхідний пакет із переліку верхньої області, що ж до найнижчої частини робочої області, то тут відображається зміст пакета у вигляді 16ричних даних.
            Для припинення збору пакетів натисніть на кнопку, що вказано на рис. 14 припинити, а для поновлення збору є кнопка почати збір, її також вказано на рис. 14.


Рис. 14. Кнопки початку та припинення збору пакетів
Аналіз даних веб-трафіку. Відкрийте веб-браузер, у рядку введення URL-адреси наберіть www.google.com. Згорніть вікно роботи з Google та поверніться назад до Wireshark. Тепер тут має відображатися щось схоже з запропонованим на рис. 15. Знайдіть стовбці Source, Destination та  Protocol (відправник, адреса призначення та протокол) у вікні Wireshark.


Рис. 15. Приклад збору веб-трафіку

Підключення до серверу Google починається з відправки запиту на DNS-сервер для пошуку IP-адреси сервера. IP-адреса сервера починається, найімовірніше, з 64.x.x.x. Який відправник та адреса призначення першого пакету, відправленого на сервер Google?

                         
Відкрийте ще одне вікно веб-браузеру та перейдіть на базу даних ARIN Whois http://www.arin.net/whois/ чи скористайтеся іншим засобами пошуку whois та введіть IP-адресу серверу призначення (якого серверу). Якій організації призначена ця адреса?

                         
Які протоколи використовуються для підключення до веб-серверу та передачі веб-сторінок на ПК? _______________________________

Яким кольором виділено трафік між вашим вузлом та веб-сервером Google?


Фільтрація збору мережевих даних. Відкрийте вікно командної строки за допомогою команди Пуск – Выполнить, введіть cmd, натисніть Enter. Відправте запит на ІР-адресу вузла в вашій локальній мережі та подивіться за процесами в вікні збору даних Wireshark. Покрутіть вікно вниз-вгору, в якому відображео трафік. Який протокол використовується?


У програмі Wireshark e текстовому полі Filter (фильтр) введіть icmp та клікніть Apply (застосувати). Протокол керування повідомленнями в Інтернет (Internet Control Message Protocol, ICMP) — це протокол. Що використовується єхо-запитами для превірки мережевого підключення до іншого вузла. Приклад даної роботи наведено на рис. 16.


Рис. 16. Приклад збору мережевих даних

                        Який трафік відображається при вводі команди icmp у полі Filter (фільтр)?
                         

Клікніть Filter (фільтр): Кнопка Expression (вираз) у вікні Wireshark. Прокрутіть список до низу та переглянте можливості фільтрації. Чи є у списку протоколи TCP, HTTP, ARP та іньші? ____________________